top of page

Koçluk Yaklaşımım & Metodolojisi

01_leaf.png

Kişiselleştirilmiş &
Empatik

Her danışanın, zorluklarının ve refaha giden yollarının benzersiz olduğuna kesinlikle inanıyorum.

Keşfedebileceğiniz, büyüyebileceğiniz güvenli, destekleyici ve yargılayıcı olmayan bir alan yaratmaya çalışıyorum.

04_leaf.png

Bütünsel &
Bütünleştirici

Stresin ve etkilerinin çok yönlü olduğunun bilincinde olarak yaklaşımım, refahın fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal yönlerini ele alıyor.

02_leaf.png

Kanıta Dayalı &
Yaratıcı

Yöntemlerim bilimsel araştırmalara ve kanıta dayalı uygulamalara dayanmaktadır ve yalnızca empatik destek değil aynı zamanda etkili, kanıtlanmış stratejiler almanızı sağlar.

05_leaf.png

Sinir Sistemi Düzenlemesi

Stres ve travma tepkisinde sinir sisteminin rolünü anlamak koçluğumun önemli bir yönüdür.

03_leaf.png

Travma Bilgili &
Hassas

Travma odaklı koçluk deneyimim ile her seansa geçmiş deneyimlerin şimdiki zamanınızı nasıl etkileyebileceğinin farkındalığıyla yaklaşıyorum.

06_leaf.png

Hedef Odaklı &
Uygulanabilir

Düzenli değerlendirmeler ve ayarlamalar sürecin bir parçasıdır ve her zaman doğru yönde ilerlememizi sağlar.

"30 Dakikalık Ücretsiz Keşif Görüşmesi İçin"

 

GroWithin

Her birey sağlıklı, mutlu, üretken bir yaşam sürme, hayatın tadını çıkarma, fiziksel sağlıkta, ilişkilerde, eğitimde, kariyerde, gelişme kapasitesine sahiptir.

Fakat bu gelişim süreci içerisinde hedeflerini destekleyebilecek veya hedeflerinin önünde engel yaratabilecek kendine özgü inançları, değerleri, deneyimleri, algıları ve kör noktaları vardır.

 

Ayrıca günümüzde insanlık tarihte hiç olmadığı kadar hızlı bir değişim içinde olan bir dünyaya ayak uydurmak durumundadır. Bireylerin kendilerini daha hızlı ilerletecek ve daha tutarlı ve güvenilir sonuçlar yaratmalarını sağlayabilecek bir uzmanla çalışma ihtiyacı artmaktadır.

Şu anda içinde bulunduğunuz yer, size özeldir. Aynı şekilde, ulaşmaya çalıştığınız yer de size özgüdür. Dolayısıyla, birinden diğerine geçme süreciniz de size özgü olmalıdır. Bir bütün olarak kendinizi ve ihtiyaçlarınızı tanıdığınızda mutluluk ve başarı doğal olarak ilerler, kendi yolunu bulur.

 

GroWithin, hayatınızdaki tüm alanlarda daha kısa sürede daha iyi sonuçlar yaratmak için farkındalık, düşünme ve eylem becerilerinizi geliştirerek çalışır.

Growithin_web_Graphic_web-mini_TR1.jpg

Bazen ilerlemek için neye ihtiyacımız olduğunu tam olarak bilemeyiz ve bu ihtiyaç danışmanlık süreci içerisinde şekillenir. Bazen de bir geçiş aşamasında olabilir, yaşamınızda belli başlı şeyleri değiştirmek niyeti taşıyabilirsiniz. Ya da sadece mola vermeye ve yarattığınız, ulaştığınız, bıraktığınız veya deneyimlediğiniz şeyleri takdir edip bundan sonra ne deneyimlemek istediğinize karar vermek niyetindesinizdir.

 

Hem iç hem dış dünyanızı keşfetmek ve öz farkındalığınızı arttırarak netlik kazanmak ve sonrasında size özel ve benzersiz yetkinlik, deneyim ve potansiyellere odaklanarak eylemlerde bulunmak GroWithin’le mümkün.

Süreç

Danışmanlık süreci GroWithin’de işbirlikçidir, her zaman danışanların doğuştan gelen bilgeliğe sahip olduğu gerçeğini kabul eder.

Danışanların duygusal, mantıksal, ilişkisel ve yaratıcı taraflarını destekler.

 

Danışanlara kendilerini yeniden keşfetme, geçmişten feyz alma ve ileriye doğru gerçekten ne istediklerini yansıtma fırsatı sunar.

 

Danışanların hayatlarında onlar için neyin önemli olduğu, onları neyin mutlu ettiği, neyin işe yaramadığı ve etkili bir değişim stratejisi hakkında düşünmeleri için alan yaratır.

 

GroWithin, kurucusu Dr. Seda Akçakoca’nın üyesi olduğu İngiliz Sosyoloji Derneği (British Sociological Association-BSA) ve Kariyer Gelişim Enstitüsü’nün (Career Development Institute-CDI) Etik Kuralları’nın gerektirdiği profesyonel davranış ve uygulamaları bütün süreçlere dahil eder ve bu ilkelerde belirtilen profesyonel davranış standartlarına bağlı kalır. Ayrıca Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite edilmiş olan Erickson ve Adler ekollerinin profesyonel koçluk programlarının esasları ve federasyonun güncellediği ICF Temel Yetkinlik Modelini de süreçlere katar.

process.jpg

Ulaşılabilirlik, gizlilik, eşitlik, tarafsızlık, şeffaflık, güvenilirlik prensipleri keşif görüşmesinden başlanılarak bütün süreçte aktif olarak benimsenir.

 

Danışmanlık süreci boyunca, bu prensiplerin uygulanmasını teknik olarak mümkün kılan bir mobil uygulama aracılığı ile danışanlarla doğrudan iletişimde bulunulur. Yeni nesil danışmanlık anlayışının getirmiş olduğu, HIPAA* uyumlu, mobil uygulama üzerinden uçtan uca kriptolama ile danışanlarla güvenli bir şekilde çevrimiçi sohbet, e-posta ile gönderim ve geri gönderim derdi olmadan danışanlarla belge ve bilime dayalı özel alıştırma ve aktivite paylaşımı kolaylığı, ve daha bir çok eğlenceli, öğretici, eğitici materyal gibi bütün imkânları kullanır.

*HIPAA 1996 tarihli Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasasıdır. Bu, hastaların mahremiyetini ve sağlık kayıtlarını koruyan bir Birleşik Devletler federal yasasıdır.

Merhaba ve burada olduğunuz için teşekkür ederim,

Arkama akıl ve bilimi alarak akademik kariyerimde uzun yıllar yol aldım. Ancak, başarı ve mutluluğun her zaman doğru orantılı ilerleyemeyebileceğini, sadece zihin odaklı bir kariyerin hayatımın bütün alanlarını işgal ettiğini fark ettim.

Stresi yönetmenin sadece “yapabilirim” ya da “her şey mümkün” tavrını benimsemekten daha fazlası olduğunu keşfettim. Zihinlerimiz, bedenlerimiz ve çevremiz arasındaki bağlantıyı araştırmaya başladım.

Kendimi sadece bilime değil içsel gelişimime adadığımda artık dış dünyam da yaptığım bütün içsel çalışmaları yansıtmaya başladı ve GroWithin doğdu.

GroWithin’i kurdum, çünkü başkalarına katkı sağlamak konusunda tutkuluyum. Bir danışman olarak GroWithin’deki çalışmalarım, akademik ve profesyonel deneyimimin kapsamı ve derinliği ile zenginleşiyor.

Hayatınızı oluşturan öğeler ve roller arasında seçim yapmak zorunda kalmadan, zihin, beden ve kalbinize keyif veren deneyimler, dengeleyiciler ve yardımcılar oluşturmanızda destek olmak için buradayım.

GroWithin, danışanların kendilerini keşfetmeleri ve öz farkındalıklarını arttırarak netlik kazanmalarını ve sonrasında onlara özel yetkinlik, deneyim ve potansiyellerine odaklanarak güçlenmelerini hedef almaktadır. Danışanların hem iç hem de dış dünyalarını keşfederek, bunlarla tutarlı eylemlerde bulunabilmeleri için sistemler ve stratejiler oluşturarak ilerlemelerinde onlara destek olur.

web_1_homepage.jpg

GroWithin

kişisel, profesyonel, akademik, zihinsel veya fiziksel hedefler geliştirmeniz, yaşınız veya yaşamdaki aşamanız ne olursa olsun, yaşamayı sevdiğiniz bir hayatı bilinçli bir şekilde yaratmanız için size destek olmak amacıyla kuruldu.

DR. SEDA AKÇAKOCA

İnsanların hayatlarını oluşturan öğeler ve roller arasında seçim yapmak zorunda kalmadan, zihin, beden ve kalplerine keyif veren deneyimler, dengeleyiciler ve yardımcılar oluşturmalarında destek olmak için buradayım.

Amacım, insanların kendilerini iyi hissederken gelişmeleri ve sonuçlar elde etmeleri için onlara güç vermek, onların yanında olmak.

cc.jpg

Here’s How We Do It:

PROGRAM BREAKDOWN

A 12-Week Program Helping High-Achieving Female Professionals
Who Have Demanding Work Responsibilities

Abstract Leaves

GroWithin Bütünsel Stres Yönetimi
size şu konularda yardımcı olacaktır:

 • Günlük stres etkenlerini yönetebilmek için beyninizin ve bedeninizin bilgeliğini kullanın

 • Karmaşık duygularınızı, düşüncelerinizi, hislerinizi ve davranışlarınızı anlayın ve yönetin

 • Hayatınızdaki tekrar eden döngüleri kırın ve kendinizi güvende hissetmek için zihninizi, bedeninizi ve kalbinizi uyumlayın

 • Endişe döngüsünü, olumsuz düşünmeyi ve aşırı analiz etmeyi kırın

 • Hayatınızdaki zorlukları ve stres faktörlerini daha etkili bir şekilde yönetmeyi öğrenin

 • Geçmişten özgürleşin ve amacınızı yakalayın ve neşenizi yeniden keşfedin

 • Potansiyelinizi ve özgün benliğinizi harekete geçirin

 • İçsel huzuru ve dışsal başarıyı bir arada yaşamanın yollarını keşfedin

 • Yeni alışkanlıklar edinerek yaşam kalitenizi artırın ve daha mutlu, dengeli bir yaşam sürdürün

Imagine stepping into a new version of yourself with GroWithin Harmony. Picture yourself:

 • Breaking free from feeling stuck, embracing a life of freedom and ease.

 • Transforming an addiction to struggle into a path of effortless success and joy.

 • Having ample time and space to attune to bodily and personal needs, leading a balanced and fulfilling life.

 • Finding self-improvement tools and strategies that bring real, lasting change.

 • Becoming more emotionally present and available, enriching relationships as a compassionate partner, parent, and leader.

 • Replacing self-shame with self-acceptance and confidence, radiating positivity.

Seda-Akcakoca.png
 • Looking within for validation, honoring your internal world for true self-worth.

 • Transitioning from just surviving to thriving, embracing balance and contentment.

 • Letting go of worries over uncontrollable aspects of life, focusing on what can be influenced for peace.

 • Effortlessly keeping up with societal pressures, excelling in parenting, caregiving, and leadership with grace and confidence.

 • Embrace this journey with GroWithin Harmony. Envision the transformation and make it your reality.

This coaching program is

NOT 

for

 • Individuals Seeking Quick Fixes

 • Those with Severe Mental Health Disorders

 • Those Expecting a Therapist-Client Relationship

 • Those Not Committed to the Process

 • Non-Professional or Non-Career-Oriented Individuals

 • People Looking for Generic Stress Management Techniques

 • People Unwilling to Engage in Self-Reflection and Change

 • Non-Communicative or Highly Private Individuals

Orchid

What are the next steps

Begin a personalized, three-step journey

to initiate your transformative coaching experience:

01

BOOK A CONSULTATION

Begin by booking a consultation to discuss your current situation, aspirations, and any questions you may have. This initial meeting is crucial for tailoring the coaching program to align perfectly with your unique needs and goals.

02

DISCOVER YOUR UNIQUE BLUEPRINT

Once you join, we dive deep into understanding your unique makeup through the Smart Algorithm Personal Inventory. This phase is all about uncovering the distinct aspects of your personality and life path, enabling you to fully realize and leverage your inherent strengths and current needs

03

EMBRACE YOUR TAILORED LIFE PATH

As you advance through the program, you'll experience a profound transformation. You’ll gain the vitality, confidence, and clarity needed to pursue a life that truly aligns with your personal values and aspirations. This stage is designed to integrate learned skills and plan for future application.

I know how that feels, because I’ve dealt with the same things myself!

My journey in academia, while intellectually stimulating, took a toll on my stress levels and nervous system. The high demands for research, teaching, and securing tenure often triggered a prolonged stress response in me, leading to anxiety, insomnia, and fatigue. The work-life balance was also a struggle, resulting in chronic stress and burnout.

 

Despite my progress in my academic career, I realized that success doesn't always equate to happiness.

This revelation led me to explore beyond the academic realm, focusing on the interconnectedness of our minds, bodies, and surroundings. 

In my journey, I've learned that managing stress isn't just about a positive mindset, but understanding and harmonizing all aspects of our lives.

GroWithin kişisel, profesyonel, akademik, zihinsel veya fiziksel hedefler geliştirmeniz, yaşınız veya yaşamdaki aşamanız ne olursa olsun, yaşamayı sevdiğiniz bir hayatı bilinçli bir şekilde yaratmanız için size destek olmak amacıyla kuruldu.

Anasayfa Referanslar

GroWithin ile hayatımın zor bir döneminde yollarımız kesişti. İyi ki de kesişmiş… Görüşmelerimizden sonra her şey benim için daha da netleşti, benim daha rahat bir şekilde hayat yolculuğuma...

Ekonomist, 42 yaşında

Seda Hanım’dan kızımın mesleki yönelimi üzerine danışmanlık aldık. Önce kızımla ayrı bir görüşme ve sonrasında da benimle ayrı bir veli görüşmesi yaptı. Kızım danışmanlık sonrasında mesleki yönelim...

Öğrenci Velisi, 40 yaşında

“Seda Hanım’dan benim kişiliğime en uygun meslekleri anlayabilmek için danışmanlık aldım. Danışmanlık öncesinde aklımda sadece diyetisyenlik vardı ve bana sadece o bölümün bana uygun...

Öğrenci, 16 yaşında

computer_web.jpg

Mobil Uygulama

GroWithin yeni nesil danışmanlığı benimseyerek, danışanlarına çarpıcı ve kişiselleştirilmiş dijital deneyimler yaratan çevrimiçi danışmanlık yazılımını kullanır.

Uygulama üzerinden danışanlarla etkileşim, hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarda akıllı telefonunuzun, tabletinizin veya masaüstü bilgisayarınızın rahatlığında sağlanır.

Bu araç aracılığıyla danışman-danışan arasında işbirlikçi, keyifli, sorunsuz, anında, güvenli, çok kanallı, isteğe bağlı, kullanışlı ve kişiselleştirilmiş deneyimler mümkün kılınır.

GROWITHIN
SERVISLER

GroWithin, danışanların kendilerini keşfetmeleri ve öz farkındalıklarını arttırarak netlik kazanmalarını ve sonrasında onlara özel yetkinlik, deneyim ve potansiyellerine odaklanarak güçlenmelerini hedef almaktadır. Bireylerin hem iç hem de dış dünyalarını keşfederek, bunlarla tutarlı eylemlerde bulunabilmeleri için sistemler ve stratejiler oluşturarak ilerlemelerinde onlara destek olur.

 

GroWithin danışmanlığından aşağıdaki alanlarda faydalanabilirsiniz:

bireysel.png

GroWithin

Bireysel Programlar

kurumsal.png

GroWithin

Grup / Kurumsal Programlar

Servisler

GroWithin, danışanların kendilerini keşfetmeleri ve öz farkındalıklarını arttırarak netlik kazanmalarını ve sonrasında onlara özel yetkinlik, deneyim ve potansiyellerine odaklanarak güçlenmelerini hedef almaktadır. Bireylerin hem iç hem de dış dünyalarını keşfederek, bunlarla tutarlı eylemlerde bulunabilmeleri için sistemler ve stratejiler oluşturarak ilerlemelerinde onlara destek olur.

GroWithin danışmanlığından aşağıdaki alanlarda faydalanabilirsiniz:

bireysel.png

GroWithin

Bireysel Programlar

kurumsal.png

GroWithin

Grup / Kurumsal Programlar

grow_life.png

Hayatınıza dair zihninizde ve kalbinizde ne varsa üzerinde konuşabiliriz, çalışabiliriz.

 

Sık görülen ama bunlarla sınırlı olmayan konular:

 • özgüven

 • zaman yönetimi ve önceliklendirme

 • karar verme, hedef belirleme ve plan oluşturma

 • amacını ortaya çıkarma

 • yaratıcı yönün keşfi

 • sosyal beceriler

 • mizaç ve güçlü yönlerin netleştirilmesi

 • hayat geçişleri

Life.jpg
grow_life.png

GroWithin

Hayat

grow_stress-04-04-04.png

GroWithin

Stres Yönetimi

grow_woman-05-05.png

GroWithin

Kadının Güçlenmesi

grow_education-02-02.png

Türkiye, Avrupa ve İngiltere’deki farklı öğretim kurumlarında üstlendiğim çeşitli akademik, araştırmacı ve diğer profesyonel roller kapsamında yaklaşık 20 yıldır öğrencilerin öğrenme, öğretme ve değerlendirme deneyimlerinin kalitesini arttırıyorum. Eğitim ve kariyer dünyalarını birbirine bağlayarak her öğrenciye mümkün olan en iyi deneyimi sağlama konusunda tutkuluyum. İş, meslek ve kariyer kavramlarının birbirleriyle etkileşimli özü, lisans yıllarımdan beri akademik ve profesyonel kariyer seçimlerimi şekillendiriyor. Kariyer ve istihdam sosyolojisi, örgütsel davranış ve analiz, toplumsal cinsiyet ve iş alanlarında eğitimli bir sosyal bilimci ve koç olarak, farklı öğrenci ihtiyaçlarına cevap verirken bütünsel bir yaklaşım sunarak kariyer teorileri ve felsefelerinin bir kombinasyonunu kullanıyorum. Binin üzerinde öğrenci ve mezun ile birebir seanslar yaparak, Uygulama Prensipleri doğrultusunda tarafsız, gizli ve kapsayıcı bir bilgilendirme, tavsiye ve rehberlik hizmeti geliştirdim ve şimdi GroWithin’de bu deneyimlerimi paylaşıyorum. Esnek, pratik, anlamlı ve teknolojik olarak zenginleştirilmiş kariyer hizmeti sunarak, liseden doktoraya kadar farklı eğitim-öğrenim seviyesindeki öğrencilerin kendileriyle uyumlu olan meslek ve iş kollarına yönelmelerine katkı sağlamak beni mutlu ediyor.

education.jpg

Lise

 • Envanter Uygulamaları Ve Meslek Seçimi Rehberliği

 • Aile İçi Destek Envanteri Uygulaması

 • Öğrenme, düşünce, motivasyon, iletişim tarzı

 • 21. yüzyıl yetkinlikleri

 • Potansiyeller ve gelişim önerileri

 • Duygusal zeka

Doktora

 • Envanter Uygulamaları

 • Araştırmacı Gelişim Platformu aracılığı ile akademik gelişim haritalaması

 • Profesyonel ve/veya Akademik Özgeçmiş ve Niyet Mektubu Yazımı

 • Profesyonel ve/veya Akademik Mülakat Danışmanlığı

 • Meslek kişilik tipleri

 • Liderlik ve problem çözme tarzı

 • Bireysel eğitim önerileri

Üniversite

Lisans&Yüksek Lisans

 • Envanter Uygulamaları

 • Profesyonel ve/veya Akademik Özgeçmiş ve Niyet Mektubu Yazımı

 • Profesyonel ve/veya Akademik Mülakat Danışmanlığı

 • Meslek kişilik tipleri

 • Liderlik ve problem çözme tarzı

 • Bireysel eğitim önerileri

grow_life.png

GroWithin

Hayat

grow_stress-04-04-04.png

GroWithin

Stres Yönetimi

grow_woman-05-05.png

GroWithin

Kadının Güçlenmesi

groWithin_kariyer-03-03.png

Kariyerim boyunca iş bulma, kariyer gelişimi, kariyer/iş kimliği, ve organizasyonel kültür ve eşitsizlikler üzerinde çeşitli akademik ve profesyonel projelerde yer aldım. Kariyer ve istihdam sosyolojisi, örgütsel davranış ve analiz, toplumsal cinsiyet ve iş alanlarında eğitimli bir sosyal bilimci ve koç olarak, bireylerin kariyer seçimleri ve gelişimleri hakkında ulaşılmak istenilen sonuca yönelik pratik yöntemler geliştirdim. Bunları yaparken, her bireyin iyilik hallerini göz önünde tutarak, her birey için farklı, onların özlerine ve çevrelendikleri hayat ve iş ortamına özel gelişim önerileri sunuyorum.

kariyer.jpg

Profesyonel

 • Envanter Uygulamaları

 • Kişisel Farkındalık ve Gelişim

 • Kariyer Değişimi ve Hazırlığı

 • Liderlik, takım çalışması, problem çözme tarzı

 • Meslek kişilik tipleri

 • Duygusal zeka

 • Bireysel eğitim önerileri

 • Özgeçmiş ve Niyet Mektubu Yazımı

 • Mülakat Danışmanlığı

Akademik -Yüksek Lisans/Doktora/Araştırmacı/Akademisyen

 • Envanter Uygulamaları

 • Araştırmacı Gelişim Platformu aracılığı ile akademik gelişim haritalaması

 • Akademisyenliğe Geçiş ve Hazırlık

 • Kişisel Farkındalık ve Gelişim

 • Kariyer Değişimi ve Hazırlığı

 • Profesyonel ve/veya Akademik Özgeçmiş ve Niyet Mektubu Yazımı

 • Profesyonel ve/veya Akademik Mülakat Danışmanlığı

 • Meslek kişilik tipleri

 • Liderlik, takım çalışması, problem çözme tarzı

 • Bireysel eğitim önerileri

grow_life.png

GroWithin

Hayat

grow_stress-04-04-04.png

GroWithin

Stres Yönetimi

grow_woman-05-05.png

GroWithin

Kadının Güçlenmesi

grow_stress-04-04-04.png

Zihin-beden sistemimizi yeniden şekillendirmede özerkliğe sahip olduğumuzda güçleniriz. Doğru bilgiler ışığında yapılacak müdahaleler zaman içerisinde sizi kendi bedeninizde kendi evinizde gibi hissettirebilir. Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Azaltma (MBSR)  ve Vagus Siniri Programlarını, ve sonrasında da Polivagal Temelli Eğitim Sertifikasını 

tamamlayarak stres yönetiminde uygulanabilecek bir dizi bedensel ve zihinsel uygulama ve araçlarını danışanlarımın ihtiyaçları doğrultusunda paylaşıyorum.

 

Sinir sisteminiz sizindir, ama siz sinir sisteminiz değilsiniz. Vagus siniri zihin-beden sisteminin merkez üssüdür ve her insanda farklı çalışır. Vagus sinirinizin nasıl çalıştığını fark ettiğinizde, stres etkenlerinize çok farklı şekilde cevap vermeye başlar, sinir sisteminizi daha etkin düzenleyebilirsiniz.

Sakinleşmek, sinir sistemini düzenlemekle aynı şey değildir. Sağlıklı bir sinir sitemi her zaman sakin değildir; esnektir. Vagus siniriniz ne kadar “esnek” olursa, stres tepkinizden daha hızlı sıyrılır, duygularınızdan daha az bunalır, karşılaştığınız durumlar tarafından daha az tetiklenirsiniz ve de kendinizi sakinleştirmeniz o kadar kolay olur.

Sakinleşmek, sinir sistemini düzenlemekle aynı şey değildir. Sağlıklı bir sinir sitemi her zaman sakin değildir; esnektir. Vagus siniriniz ne kadar “esnek” olursa, stres tepkinizden daha hızlı sıyrılır, duygularınızdan daha az bunalır, karşılaştığınız durumlar tarafından daha az tetiklenirsiniz ve de kendinizi sakinleştirmeniz o kadar kolay olur.

Stress.jpg

Paylaşılan bütün içerikler sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Stres yönetimi danışmanlığı psikolojik ya da fiziksel terapi ve tedaviyi destekleyicidir, ama asla onların yerine geçemez.

 • Stres Etkenlerinin Belirlenmesi

 • Kişiye Özel Sinir Sistemi Haritalandırma

 • Strese Duyarlı Öz Düzenleme Egzersizleri Öğrenme ve Uygulama

grow_life.png

GroWithin

Hayat

grow_stress-04-04-04.png

GroWithin

Stres Yönetimi

grow_woman-05-05.png

GroWithin

Kadının Güçlenmesi

grow_woman-05-05.png

Güçlendirmenin sözlük anlamı, (birini) özellikle yaşamını kontrol etme ve haklarını talep etme konusunda daha güçlü ve kendinden emin kılmaktır. Bilgiye, güvene, araçlara veya bir şeyler yapma veya kendi başına karar verme yeteneğine sahip olmakla ilgilidir. Kendi gücüne erişmek ve potansiyellerinden yararlanmak isteyen her yaştan kadınla çalışma konusunda tutkuluyum. Kadınlara güvenle liderlik etmeleri, dik durmaları ve kendi huzurlu alanlarına sahip olmaları için ilham vermek beni de çok besleyen bir süreç oluyor.

Akademik araştırmalarımda, kadınların, özellikle kariyerleriyle ilgili kararlar alırken, belirlenmiş toplumsal cinsiyet rollerine layık olduklarını kanıtlamak ve toplumsal cinsiyet klişelerine karşı mücadele etmek için çok fazla çaba sarf ettiklerine tanık oldum. Gazeteci yazar Anna Quindlen’ın ifade ettiği gibi ‘gerçekten zor ve gerçekten muazzam olan şey, kusursuz olmaktan vazgeçmek ve kendiniz olma çalışmasına başlamaktır.'

İhtiyacınız doğrultusunda, çeşitli araçlar ve uygulamalarla, daha dengeli ve sizin özünüzle daha uyumlu bir hayatın tadını çıkarmanızı amaçlayarak aşağıdaki örnek konular ve çok dahası üzerine yoğunlaşabiliyoruz :

 • toksik inanç ve kalıplarınızdan özgürleşme

 • öz-sevgi ve saygı geliştirme, sağlıklı sınırlar koyabilme

 • ilişkileri yönetebilme

 • stres yönetimi

women.jpg
grow_life.png

GroWithin

Hayat

grow_stress-04-04-04.png

GroWithin

Stres Yönetimi

grow_woman-05-05.png

GroWithin

Kadının Güçlenmesi

GROWITHIN
İLETİŞİM FORMU

Bizden nasıl haberdar oldunuz?
Hangi alanda danışmanlık almak istiyorsunuz?

Başvurunuz için teşekkür ederiz. 2 iş günü içinde size geri döneceğiz.

bottom of page