top of page

Koçluk Yaklaşımım & Metodolojisi

01_leaf.png

Kişiselleştirilmiş &
Empatik

Her danışanın, zorluklarının ve refaha giden yollarının benzersiz olduğuna kesinlikle inanıyorum.

Keşfedebileceğiniz, büyüyebileceğiniz güvenli, destekleyici ve yargılayıcı olmayan bir alan yaratmaya çalışıyorum.

04_leaf.png

Bütünsel &
Bütünleştirici

Stresin ve etkilerinin çok yönlü olduğunun bilincinde olarak yaklaşımım, refahın fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal yönlerini ele alıyor.

02_leaf.png

Kanıta Dayalı &
Yaratıcı

Yöntemlerim bilimsel araştırmalara ve kanıta dayalı uygulamalara dayanmaktadır ve yalnızca empatik destek değil aynı zamanda etkili, kanıtlanmış stratejiler almanızı sağlar.

05_leaf.png

Sinir Sistemi Düzenlemesi

Stres ve travma tepkisinde sinir sisteminin rolünü anlamak koçluğumun önemli bir yönüdür.

03_leaf.png

Travma Bilgili &
Hassas

Travma odaklı koçluk deneyimim ile her seansa geçmiş deneyimlerin şimdiki zamanınızı nasıl etkileyebileceğinin farkındalığıyla yaklaşıyorum.

06_leaf.png

Hedef Odaklı &
Uygulanabilir

Düzenli değerlendirmeler ve ayarlamalar sürecin bir parçasıdır ve her zaman doğru yönde ilerlememizi sağlar.

Süreç

Danışmanlık süreci GroWithin’de işbirlikçidir, her zaman danışanların doğuştan gelen bilgeliğe sahip olduğu gerçeğini kabul eder.

Danışanların duygusal, mantıksal, ilişkisel ve yaratıcı taraflarını destekler.

 

Danışanlara kendilerini yeniden keşfetme, geçmişten feyz alma ve ileriye doğru gerçekten ne istediklerini yansıtma fırsatı sunar.

 

Danışanların hayatlarında onlar için neyin önemli olduğu, onları neyin mutlu ettiği, neyin işe yaramadığı ve etkili bir değişim stratejisi hakkında düşünmeleri için alan yaratır.

 

GroWithin, kurucusu Dr. Seda Akçakoca’nın üyesi olduğu İngiliz Sosyoloji Derneği (British Sociological Association-BSA) ve Kariyer Gelişim Enstitüsü’nün (Career Development Institute-CDI) Etik Kuralları’nın gerektirdiği profesyonel davranış ve uygulamaları bütün süreçlere dahil eder ve bu ilkelerde belirtilen profesyonel davranış standartlarına bağlı kalır. Ayrıca Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite edilmiş olan Erickson ve Adler ekollerinin profesyonel koçluk programlarının esasları ve federasyonun güncellediği ICF Temel Yetkinlik Modelini de süreçlere katar.

Ulaşılabilirlik, gizlilik, eşitlik, tarafsızlık, şeffaflık, güvenilirlik prensipleri keşif görüşmesinden başlanılarak bütün süreçte aktif olarak benimsenir.

process.jpg

Danışmanlık süreci boyunca, bu prensiplerin uygulanmasını teknik olarak mümkün kılan bir mobil uygulama aracılığı ile danışanlarla doğrudan iletişimde bulunulur. Yeni nesil danışmanlık anlayışının getirmiş olduğu, HIPAA* uyumlu, mobil uygulama üzerinden uçtan uca kriptolama ile danışanlarla güvenli bir şekilde çevrimiçi sohbet, e-posta ile gönderim ve geri gönderim derdi olmadan danışanlarla belge ve bilime dayalı özel alıştırma ve aktivite paylaşımı kolaylığı, ve daha bir çok eğlenceli, öğretici, eğitici materyal gibi bütün imkânları kullanır.

*HIPAA 1996 tarihli Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasasıdır. Bu, hastaların mahremiyetini ve sağlık kayıtlarını koruyan bir Birleşik Devletler federal yasasıdır.

bottom of page