top of page

Merhaba ve burada olduğunuz için teşekkür ederim,

Arkama akıl ve bilimi alarak akademik kariyerimde uzun yıllar yol aldım. Ancak, başarı ve mutluluğun her zaman doğru orantılı ilerleyemeyebileceğini, sadece zihin odaklı bir kariyerin hayatımın bütün alanlarını işgal ettiğini fark ettim.

Stresi yönetmenin sadece “yapabilirim” ya da “her şey mümkün” tavrını benimsemekten daha fazlası olduğunu keşfettim. Zihinlerimiz, bedenlerimiz ve çevremiz arasındaki bağlantıyı araştırmaya başladım.

Kendimi sadece bilime değil içsel gelişimime adadığımda artık dış dünyam da yaptığım bütün içsel çalışmaları yansıtmaya başladı ve GroWithin doğdu.

GroWithin’i kurdum, çünkü başkalarına katkı sağlamak konusunda tutkuluyum. Bir danışman olarak GroWithin’deki çalışmalarım, akademik ve profesyonel deneyimimin kapsamı ve derinliği ile zenginleşiyor.

Hayatınızı oluşturan öğeler ve roller arasında seçim yapmak zorunda kalmadan, zihin, beden ve kalbinize keyif veren deneyimler, dengeleyiciler ve yardımcılar oluşturmanızda destek olmak için buradayım.

GroWithin, danışanların kendilerini keşfetmeleri ve öz farkındalıklarını arttırarak netlik kazanmalarını ve sonrasında onlara özel yetkinlik, deneyim ve potansiyellerine odaklanarak güçlenmelerini hedef almaktadır. Danışanların hem iç hem de dış dünyalarını keşfederek, bunlarla tutarlı eylemlerde bulunabilmeleri için sistemler ve stratejiler oluşturarak ilerlemelerinde onlara destek olur.

vv1.jpg

Hayatınızın kendi mükemmel versiyonunu oluşturmak, ve iyi bir şimdiki zamandan daha mutlu, daha bilinçli ve tatmin edici bir geleceğe geçmenize yardımcı olmak için buradayım.

Özgeçmiş

Dr. Seda Akçakoca Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2004 yılında onur derecesiyle mezun olduktan sonra aynı üniversitenin MBA departmanında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2006 senesinde İngiltere’de bulunan Warwick Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında yüksek lisans yaptı ve akademik kariyerine devam ederek aynı üniversitede Sosyoloji alanında doktorasını tamamladı. Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Doktora Sonrası Araştırmacı bursu, ve Avrupa Birliği’nden iki Marie Curie Araştırma Ödülü kazanarak çeşitli uluslararası konferanslarda paylaşımlarda bulundu. Aynı zamanda Kurumsal Yönetim, Sosyal ve Politik Alanda Kurumlar, ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında Türkiye, İngiltere ve Fransa’da lisans ve yüksek lisans öğrencilerine dersler verdi. Sonrasında, gençlerle bire bir iletişim kurup onların gelişimlerine doğrudan katkıda bulunmak isteği ile akademik kariyerinden geçiş yaparak danışmanlığa yöneldi. Paris Evry Üniversite’nde deneyimli araştırmacı olarak görev yaptığı Avrupa Birliği Projesi’nde, yürüttüğü görevinin bir parçası olarak doktora öğrencilerine danışmanlık yapmakla başlayan bu yolculuğu, Koç Üniversitesi’nde Kariyer Gelişim Danışmanı olarak görev alması ile ve sonrasında da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Koç Üniversitesi Araştırmacı Geliştirme Ofisi’ni kurmasıyla devam etti. Kariyeri boyunca iş bulma, kariyer gelişimi, kariyer/iş kimliği, ve organizasyonel kültür ve eşitsizlikler üzerinde çeşitli projelerde yer aldı.

Yüksek baskılı bir kariyer olan akademisyenliğin, bilimsel araştırma yapan insanların üzerindeki etkilerini hafifletmek adına doğru kaynaklar sunabilmek için stres yönetimi üzerinde çeşitli eğitimleri tamamlayarak kendini bu alanda da geliştirdi. Strese adapte olma yeteneğinin merkezinde vagus sinirinin bulunduğunu öğrendiğinde ise vagus siniri programını burs alarak tamamladı 

ve Polivagal Teorisi'nin yaratıcısı olan Profesör Stephen W. Porges tarafından yönetilen bir polivagal temelli sertifikasyon programına katılmak için Polyvagal Enstitüsü'nden başka bir burs aldı. Tamamen bilimsel ve kanıta dayalı olan bu eğitimler sayesinde danışanlarının benzersiz nörobiyolojik profillerini anlamalarına ve stres dirençlerini sağlamlaştırmaya yardımcı oldu.

EĞİTİM &
SERTİFİKASYONLAR

DOKTORA

Sosyoloji, Warwick Üniversitesi, İngiltere 

YÜKSEK LİSANS

Sosyoloji, Warwick Üniversitesi, İngiltere 

YÜKSEK ÖĞRENİM SERTİFİKASI 

İşletme, Portsmouth Üniversitesi, İngiltere

LİSANS

İşletme, Bilgi Üniversitesi, Türkiye 

 • Adler Koçluk Sertifika Programı, Adler School of Professional Coaching, Türkiye (Uluslararası Koçluk Federasyonu (International Coaching Federation-ICF) tarafından akredite edilmiş)

 • Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifika Programı Modül 1&2, Erickson Coaching International, Türkiye (Uluslararası Koçluk Federasyonu (International Coaching Federation-ICF) tarafından akredite edilmiş)

 • Points of You Koçluk Oyunu Uygulayıcı Programı, Points of You, Türkiye (Uluslararası Koçluk Federasyonu (International Coaching Federation-ICF) tarafından akredite edilmiş)

 • CharacterIX® Kişilik Envanteri Sertifika Programı, CharacterIX®, Türkiye

 • NEO PI-R Kişilik Envanteri Sertifika Eğitimi, Assess İnsan Gücü Değerlendirme ve Danışmanlık, Türkiye

 • Araştırmacı Geliştirme Eğitimi, Rodetal Ltd., İngiltere

 • Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR), Mindfulness Institute, Türkiye

 • Vagus Siniri Programı, Jessica Maguire, Avustralya

 • Polivagal Temelli Eğitim Sertifikası, Polyvagal Enstitüsü, ABD 

 • Akıl Sağlığı İlk Yardımı Eğitim Programı, Mental Health First Aid (MHFA) England, İngiltere

 • Kariyer Yönetimi Modülü, Graduate School Beceri Programı, Warwick Üniversitesi, İngiltere

 • Akademik ve Mesleki Uygulamaya Giriş Eğitimi, Warwick Üniversitesi, İngiltere

 • Proje Yönetimi Metodolojisi Eğitimi, Istanbul Institute, Türkiye

 • Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Rekabetçilik Eğitimi, Dünya Bankası, ABD

PROFESYONEL

ÜYELİKLER

İngiliz Sosyoloji Derneği, İngiltere

(British Sociological Association-BSA),

İngiltere Kariyer Gelişim Enstitüsü, İngiltere

(Career Development Institute-CDI)

SOSYAL

SORUMLULUK PROJELERİ

Gönüllü Mentor,

Ask Warwick Alumni Mentor Program,

Warwick Üniversitesi, İngiltere (halen)

Gönüllü CharacterIX Danışmanı,

Potansiyellerim ile Geleceğimi Planlıyorum Projesi 2022,

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Mersin Şube&CharacterIX A.Ş., Türkiye

Gönüllü Kariyer Koçu,

Global Engagement Certificate 2018,

Koç Üniversitesi, Türkiye

Gönüllü Koç,

Adler-Gönüllü Koçluk Projesi 2016,

Adler School of Professional Coaching,

Türkiye

Kişisel Gelişim Programlarında

Program Asistanı ve Gönüllüsü,

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

(TEGV), Türkiye

06_a.jpg
05.jpg
04_a.jpg
01.jpg
03_a.jpg
02.jpg
02_a.jpg
03.jpg
11.jpg
bottom of page