top of page

GroWithin

Her birey sağlıklı, mutlu, üretken bir yaşam sürme, hayatın tadını çıkarma, fiziksel sağlıkta, ilişkilerde, eğitimde, kariyerde, gelişme kapasitesine sahiptir.

Fakat bu gelişim süreci içerisinde hedeflerini destekleyebilecek veya hedeflerinin önünde engel yaratabilecek kendine özgü inançları, değerleri, deneyimleri, algıları ve kör noktaları vardır.

 

Ayrıca günümüzde insanlık tarihte hiç olmadığı kadar hızlı bir değişim içinde olan bir dünyaya ayak uydurmak durumundadır. Bireylerin kendilerini daha hızlı ilerletecek ve daha tutarlı ve güvenilir sonuçlar yaratmalarını sağlayabilecek bir uzmanla çalışma ihtiyacı artmaktadır.

Şu anda içinde bulunduğunuz yer, size özeldir. Aynı şekilde, ulaşmaya çalıştığınız yer de size özgüdür. Dolayısıyla, birinden diğerine geçme süreciniz de size özgü olmalıdır. Bir bütün olarak kendinizi ve ihtiyaçlarınızı tanıdığınızda mutluluk ve başarı doğal olarak ilerler, kendi yolunu bulur.

 

GroWithin, hayatınızdaki tüm alanlarda daha kısa sürede daha iyi sonuçlar yaratmak için farkındalık, düşünme ve eylem becerilerinizi geliştirerek çalışır.

Growithin_web_Graphic_web-mini_TR1.jpg

Bazen ilerlemek için neye ihtiyacımız olduğunu tam olarak bilemeyiz ve bu ihtiyaç danışmanlık süreci içerisinde şekillenir. Bazen de bir geçiş aşamasında olabilir, yaşamınızda belli başlı şeyleri değiştirmek niyeti taşıyabilirsiniz. Ya da sadece mola vermeye ve yarattığınız, ulaştığınız, bıraktığınız veya deneyimlediğiniz şeyleri takdir edip bundan sonra ne deneyimlemek istediğinize karar vermek niyetindesinizdir.

 

Hem iç hem dış dünyanızı keşfetmek ve öz farkındalığınızı arttırarak netlik kazanmak ve sonrasında size özel ve benzersiz yetkinlik, deneyim ve potansiyellere odaklanarak eylemlerde bulunmak GroWithin’le mümkün.

Süreç

Danışmanlık süreci GroWithin’de işbirlikçidir, her zaman danışanların doğuştan gelen bilgeliğe sahip olduğu gerçeğini kabul eder.

Danışanların duygusal, mantıksal, ilişkisel ve yaratıcı taraflarını destekler.

 

Danışanlara kendilerini yeniden keşfetme, geçmişten feyz alma ve ileriye doğru gerçekten ne istediklerini yansıtma fırsatı sunar.

 

Danışanların hayatlarında onlar için neyin önemli olduğu, onları neyin mutlu ettiği, neyin işe yaramadığı ve etkili bir değişim stratejisi hakkında düşünmeleri için alan yaratır.

 

GroWithin, kurucusu Dr. Seda Akçakoca’nın üyesi olduğu İngiliz Sosyoloji Derneği (British Sociological Association-BSA) ve Kariyer Gelişim Enstitüsü’nün (Career Development Institute-CDI) Etik Kuralları’nın gerektirdiği profesyonel davranış ve uygulamaları bütün süreçlere dahil eder ve bu ilkelerde belirtilen profesyonel davranış standartlarına bağlı kalır. Ayrıca Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite edilmiş olan Erickson ve Adler ekollerinin profesyonel koçluk programlarının esasları ve federasyonun güncellediği ICF Temel Yetkinlik Modelini de süreçlere katar.

process.jpg

Ulaşılabilirlik, gizlilik, eşitlik, tarafsızlık, şeffaflık, güvenilirlik prensipleri keşif görüşmesinden başlanılarak bütün süreçte aktif olarak benimsenir.

 

Danışmanlık süreci boyunca, bu prensiplerin uygulanmasını teknik olarak mümkün kılan bir mobil uygulama aracılığı ile danışanlarla doğrudan iletişimde bulunulur. Yeni nesil danışmanlık anlayışının getirmiş olduğu, HIPAA* uyumlu, mobil uygulama üzerinden uçtan uca kriptolama ile danışanlarla güvenli bir şekilde çevrimiçi sohbet, e-posta ile gönderim ve geri gönderim derdi olmadan danışanlarla belge ve bilime dayalı özel alıştırma ve aktivite paylaşımı kolaylığı, ve daha bir çok eğlenceli, öğretici, eğitici materyal gibi bütün imkânları kullanır.

*HIPAA 1996 tarihli Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasasıdır. Bu, hastaların mahremiyetini ve sağlık kayıtlarını koruyan bir Birleşik Devletler federal yasasıdır.

yaklasim.jpg

Yaklaşım

GroWithin’de danışan merkezli ve bütünsel bir yaklaşım temeldir. Bireylerin yaşamlarını ve refahlarını etkileyen zihinsel, duygusal, fiziksel, kültürel ve sosyal faktörler dikkate alınır.

 

Bunu yaparken çesitli metodolojik yöntem ve araçlar kullanılarak, bilimsel temelli, kanıta dayalı ve çözüm odaklı bir tutum sergilenir.

bottom of page