top of page
grow_woman-05-05.png

Güçlendirmenin sözlük anlamı, (birini) özellikle yaşamını kontrol etme ve haklarını talep etme konusunda daha güçlü ve kendinden emin kılmaktır. Bilgiye, güvene, araçlara veya bir şeyler yapma veya kendi başına karar verme yeteneğine sahip olmakla ilgilidir. Kendi gücüne erişmek ve potansiyellerinden yararlanmak isteyen her yaştan kadınla çalışma konusunda tutkuluyum. Kadınlara güvenle liderlik etmeleri, dik durmaları ve kendi huzurlu alanlarına sahip olmaları için ilham vermek beni de çok besleyen bir süreç oluyor.

Akademik araştırmalarımda, kadınların, özellikle kariyerleriyle ilgili kararlar alırken, belirlenmiş toplumsal cinsiyet rollerine layık olduklarını kanıtlamak ve toplumsal cinsiyet klişelerine karşı mücadele etmek için çok fazla çaba sarf ettiklerine tanık oldum. Gazeteci yazar Anna Quindlen’ın ifade ettiği gibi ‘gerçekten zor ve gerçekten muazzam olan şey, kusursuz olmaktan vazgeçmek ve kendiniz olma çalışmasına başlamaktır.'

İhtiyacınız doğrultusunda, çeşitli araçlar ve uygulamalarla, daha dengeli ve sizin özünüzle daha uyumlu bir hayatın tadını çıkarmanızı amaçlayarak aşağıdaki örnek konular ve çok dahası üzerine yoğunlaşabiliyoruz :

  • toksik inanç ve kalıplarınızdan özgürleşme

  • öz-sevgi ve saygı geliştirme, sağlıklı sınırlar koyabilme

  • ilişkileri yönetebilme

  • stres yönetimi

women.jpg
grow_life.png

GroWithin

Hayat

grow_stress-04-04-04.png

GroWithin

Stres Yönetimi

grow_woman-05-05.png

GroWithin

Kadının Güçlenmesi

bottom of page